Contact   Imprint   Advertising   Guidelines

kite incident

Forum for kitesurfers
Guest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kite incident

Postby Guest » Fri Apr 25, 2003 5:59 am

אתמול בחוף הגיפים רוח צפונית צפון מזרחית מאוד לא יציבה ,ככל שנקפו השעות הרוח לאורך החוף היתה פחות ופחות יציבה וככל שמעמיקים הרוח נשבה יציבה וחזקה.לקראת השקיעה כל הגולשים יצאו לכוון החוף ורק גולש אחד שיצא מחוף ראשון החליט להתחכם ולהכנס למרחק של כקילומטר מהחוף ,ממש לאחר השקיעה הוא הפנה פעמיו לכוון חוף ראשון ועל אף המאמצים הגדולים הצליח להגיע רק עד 200-300 מטר מהחוף לפני שהמצנח השיק למים ,סיכומו של סיפור שהאיש הצליח לצאת בשחיה כקילומטר במורד הרוח לאחר שהיה כבר חושך מוחלט את ההודעה על כך מסר לנו כשהגיע לביתו מאחר ולא היה לו פלאפון .
כשהאיש צלצל אלינו הסיטואציה שנוצרה:אני ושגיא כבר חרשנו את האמא של החוף,ברגל וברכב הפכנו עולמות ,דרשנו מהבסיס ליד להוריד גיפ סיור לחוף ומאחר ולא היה להם זמין מנהל חוף ראשון (לאמר לו מספר מילות תודה על המאמץ)כבר החל לשלוח גיפ של חוף ראשון לתוך הבסיס דבר שדרש תיאומים רבים ,ניידת שיטור וניידת טיפול נמרץ המתינו על החוף על גבול הבסיס וסירת שיטור שהגיע מהמרינה בת"א כבר הגיעה לחיפושים .
לסיכום מאחר ואותו בחור לא חיי בוואקום וכן היה מצפה מאיתנו בשעת צרה לשים עליו עין ולדאוג לו ,גם אם הוא יוצא מחוף אחר כדאי לקחת קצת אחריות ולהבין את המעגל שנוצר לאחר שמחליטים לבצע שטויות ,מבחינתו את הבלאגן שנישאר מאחוריו הוא לא ראה או הרגיש אבל מקרה נוסף ומקרה נוסף ובסוף הרשויות יתייחסו אלינו גולשי הקייט בהתאם ,ותחשבו על זה???
בכל מקרה שימו לב-כאשר לקראת ערב הצפונית הופכת ליציבה בעומק ולפחות יציבה בחוף המשמעות שנכנס רכיב מזרחי לרוח כלומר היא הופכת לצפון מזרחית וקיימת סקנה שמגמה זו תקצין -כלומר הרוח בקירבת החוף תמשיך ליפול והרוח היציבה תתרחק מהחוף לעומק ,מצב שעלול להיות מסוכן בעיקר במצבים שרכיב מזרחי חזק משפיעה ואז כאשר המצנח נופל למים יהיה קשה מאוד לחזור לחוף -ולוב של קדאפי הופכת לאזימוט הבא

Guest

Postby Guest » Fri Apr 25, 2003 10:40 pm

אסור בתכלית האיסור לגלוש לעומק אחרי ולקראת השקיעה
קרה לי דבר דומה כאשר גלשתי בקיסריה, באותו הזמן הייתי גולש מתחיל ולא הבנתי את החשיבות של לגלוש קרוב לחוף בשעות הדמדומים שכן אם הקייט נופל מסיבה כלשהיא הזמן שלוקח להרימו או לחלץ מהמים אינו מספיק ואתה מוצא את עצמך במים בעומק בחושך. מאוד לא נעים. בקיצור, גלשתי מעט דרומית לחוף שמול החנות של מתי והייתה שעת דמדומים ומשום מה החלטתי החלטה שגויה ביותר שהגנץ האחרון יהיה ארוך ולעומק
את גודל הטעות הבנתי כאשר הסתבך לי הליש של הגלשן עם הליש של היד ונפל לי הקייט בעומק. המדובר בקייט גודל 12 וברוח צפונית של 14 קשר לערך
לאחר שנפל הקייט התחלתי להיסחף לכיוון מסוע הפחם של תחנת הכח כאשר אני מנסה שוב ושוב להרים את הקייט אך הרוח לא הייתה חזקה מספיק
בינתיים התחיל להחשיך והרוח נחלשה וראיתי שאין לי סיכוי אני מתקרב לעמודי הפלדה הגדולים של המסוע. מה שיותר הפחיד אותי הוא שכמאה מטר אחרי המסוע ישנם זרמים חזקים לעומק של המים המוזרמים מתחנת הכח שאם הייתי מגיע אליהם הייתי בטוח יוצא באזור קפריסין. בכל מקרה, בנס הצלחתי להרים את הקייט כחמישים מטרים (אולי פחות) ממסוע הפחם וגשלתי בחושך חזרה לחוף של חברת החשמל. לאחר שיצאתי, הגיעו אליי שני מאבטחים של חברת החשמל וראו שהכל בסדר איתי. קיפלתי את הציוד ולמדתי לקח חשוב
המסקנה: תמיד עדיף לגלוש קרוב לחוף אם ניתן ובייחוד בשעות הערביים

oren fima
Rare Poster
Brand Affiliation: None

לנתי...

Postby oren fima » Fri Apr 25, 2003 10:48 pm

כמובן שאת ההודעה למעלה אני כתבתי אך משום מה הופי בה שם המשתמש שלך.
קבל תיקון.
ביי.
אורן פימה.

Return to “Kitesurfing”