*

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic
 [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 06, 2003 6:20 am 
.טעות טעות טעות המידע שלך שגוי ומוטעה ניילון סופג מיים ?!
תעשה ניסוי בייתי פשוט תרטיב ניילון בייתי ,שקית אשפה לדוגמא ,תשרה אותה טוב טוב במים ותנסה לאחר מכן לסחוט את הניילון תבדוק האם הניילון ספג בטוחו נוזלים-אני מבטיח לך שלא:
ניילון להבדיל מפוליאסטר כבסיס בנוי מצפיפות סיבים גבוה יותר ליחידת שטח ולכן פחות חדיר לאוויר ולמים ,סופג פחות מים והכי חשוב צפיפות הסיבים יוצרת בעצם בד מעט חזק יותר ליחידת משקל וגודל , תכונות אלו עושות אותו לבד איכותי יותר ,על תיפול שולל חברות הקייט מייצרות על בסיס פוליאסטר מאחר ומחיר בד הפוליאסטר כמעט חצי מבד הניילון.
פרט לכך בתהליך יצור בד הגלוואנו מושקעים שני תהליכים נוספים,שהם הבסיס לאטימות הבד: שיכבה דקה מאוד האוטמת את הבד ומעליה שיכבת מגן של סיליקון ,בבבד הפוליאסטר מבצעים תהליך זה באופן חלקי רק על צד אחד של הבד בשעה שבבד הגלוואנו מושקעים התהליכים במלואם על שני צידי הבד.
בסופו של דבר נקבל בד ניילון בעל שתי שכבות מגן עבות ומכאן בד :
1-יקר בהרבה
2-חזק מעט יותר מבד הפוליאסטר,מאידך לשימוש שלנו אין לחוזק משמעות מאחר וקרעים מתבצעים בד"כ ע"י חפצים חדים על החוף או גוש מים במשקל רב הדורס את המצנח,בשתי המיקרים הנ"ל גם הניילון החזק במעט מהפוליאסטר לא יחזיק מעמד
3-אטים לאוויר באופן טוב יותר ולכן בעל נתונים אווירודינמיים טובים יותר
4-חלק יותר ולכן מפתח פחות גרר
5-אטים יותר למים ולכן לאחר נפילה למים מתייבש מהר יותר ,ופחות חול נידבק עליו גם כשמקפלים את המצנח כשהוא דיי רטוב
6-הכי חשוב בעוד 2-3 שנים כאשר כל מצנח הבנוי מפוליאסטר יראה כמו נייר טישו ,הבד הנ"ל בעל אורך חיים ארוך בהרבה ולכן המצנחים יראו בני גיל צעיר בהרבה.מבטיח בקרוב להביא לך בד פוליסטר ובד ניילון שהתנופפו אחד ליד השני בחוץ כדגל לאורך תקופה ארוכה ואתה תכתוב פה את התרשמותך על האמידות של הבדים ,ללא ספק בד הניילון בעל אורך חיים גבוה יותר באופן משמעותי.
והכי חשוב גבר איפה היתה אתמול החוף היה עמוס בגולשים ואתה לא נכחתה

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 06, 2003 8:19 am 
נתי
אתה לא עונה לדודו שאתה מכיר אני הדרך כלל גולש בשדות ים או חיפה ואשמח לראות ולגלוש על המצנחים הללו .
אבל
אם הנילון כזה טוב סבבה אבל עם הוא לא סופג מים לפי ההסבר שלך למה צריך לצפות אותו משני צדדיו ?
אין לי את היכולת להגדיר מה יותר טוב אני לא ממומחה לחומרים רק ההשואה שאתם עושים לא נראת לי מספיק מדויקת
ההשואה של שני דגלים מתנפנפים לא ממש משכנעת

במצב זה הבד לא תחת מתיחות ולא במגע עם מים

משקורה בזמן שאנחנו גולשים -טוב לא לכולם הוא נרטב אבל צריך לקחת את התכנון למצב הגרוע שקורה ובו המצנח כן נופל למים

דודו

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 06, 2003 1:05 pm 
הבד מצופה בשכבה קפולה לא כדי למנוע חדירת מים ,אלה חדירת אוויר ,לכל בד יש מידת אטימות לאוויר ,לבד הגלוואנו בעל השיכבה הכפולה ישנה מידה רבה יותר של אטימות לאוויר כמו כן שכבת ההגנה הכפולה יוצרת בד שמחזיק מעמד ביותר שעות אוויר .
האטימות למים מין הסתם הרבה יותר גבוה מאידך בד ניילון לא סופג מים כדאי לתבדוק שוב מהיכן המידע הזה
וגבי מתח הבד הנל נמצא במיצנחי רחיפה וצניחה מהסוגים היותר מתקדמים בעולם הייתי אומר שהם כנראה בדקו את העיניין לעומק ,בכל מקרה אתמול המצנח נפל לי לגלים ומיד הוצף בהמון מים והורם לאוויר לאחר כ5 דקות תמימות במים ,המצנח לא ספג מים וכשהורד לחוף לקיפול בסוף היום היה יבש יותר וללא כמויות גדולות של חול שבהחלט היו על מצנח קברינה 2002 שהיה אצל אחי ונפל למים כשעה לפניו ,ומן הסתם היה לו יותר זמן להתייבש.
בקיצור בקרוב תוכל לראות והתאם ליכולת הגלישה שלך לנסות את המצנח ,תשמור על ראש פתוח אני מבטיח המון הנאה והפתעה מאוד חיובית(עם הרבה צניעות) המצנח בהחלט ברמה של מתחריו
ולטעמי האישי אף טוב יותר מרובם

Post new topic Reply to topic
 [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour