Contact   Imprint   Advertising   Guidelines

SHAME IN THE RED BULL COMPETITION....

Forum for kitesurfers
Guest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Postby Guest » Tue Jul 01, 2003 9:40 pm

או.קיי אני מבין שאין ברירה אלה להגיב.
אז קוראים לי נתי ואני הייתי חלק מצוות השיפוט של התחרות ,אני לא אכתוב כאן מה החוקה או איזה חוק עומד באיזה צד ,מבחינת חוק הכל היה ועדיין כשר לחלוטין ,אני אכתוב את ההתרחשות מזווית עיני היכן עומד הצדק וכיצד נלקחו החלטות,מבטיח למלא הרבה שורות.
המקצה יצא לדרך כאשר הרוח החלה לרדת להערכתי בתחילת המקצה הרוח עמדה על 16+-קשר אך מהיכרותי עם הכינרת היתה לי התחושה שנפילת הרוח תהיה מהירה וחדה לדעתי (אני לא בטוח), יניב היה דיי בדעתי שאולי לא כדאי להוציא את המקצה, אך בסופו של דבר הוחלט להוציא אותו, לא לפני שיניב דאג לאמר לצוות השיפוט לשים לב לכל הגולשים ולנסות ולהיות הכי ניטראלים שאפשר ,ולא לתת שום העדפה לגולש בשל דיעות קדומות לגביו. המקצה יצא לדרך והרוח אכן החלה להתמוטט אט אט. גילינו כי רוב הגולשים יורדים דאון -ווינד אל מעבר לקו הבטיחות (קו השיחים)אותו הצבנו וגולשים בין השיחים לבין החוף, מה שמבחינתנו פסל כל תרגיל שביצעו ולמעשה סיכן אותם בפסילה ואולי אף בתאונה בקירבת החוף. המקצה הופסק והחלטה היתה צריכה להילקח ,בתחילה חשבתי שיש לבטל את המקצה. לי היה ברור מהם התוצאות שלי למקצה אך לא ידעתי כיצד ידרגו השופטים האחרים את המקצה. יניב חשב כמוני שיש לבטל את המקצה ,הוחלט שיש לראות מה המתחרים רוצים מאחר ואם תהיה תמימות דעים בינהם הנטיה תהיה ללכת איתם. ערן ויניב הלכו לדון עם המתחרים, הצטרפתי אליהם מספר דקות מאוחר יותר לאחר ששמעו את הגולשים ,הבנתי שיש חילוקי דיעות בין המתחרים ואת ההחלטה אנו נצטרך לקחת ,היה ברור שצדק מוחלט עבור כולם לא יכול לצאת ונצטרך לקחת החלטה ,הקו הלך לקראת ביטול המקצה הצעתי שנגמיש את ההחלטה ונערוך מקצה נוסף שבסופו נבצע סיכום של שני המיקצים. יניב שמר על דעתו מתחילת המקצה שיש לבטל את המקצה, ערן עמד על הגדר ואז הגיע שחר והעלה את אותו הרעיון בדיוק כפי שאני העלתי. ההצעה ניתקבלה, לא משום שהיא היתה הכי טובה עבור כל אחד מהמתחרים באופן בודד, אלא משום שבהחלט נראתה ההחלטה הכי סבירה (אני חייב לציין כאן, שמבעד לשורות יצא ששחר תמך בלישי כשבעצם הוא ממש ניסה לשמור על האינטרסים של האנדר -דוג (זה לא היה לישי)ואולי לישי היה צריך לצאת כנגד ההתערבות של שחר בהחלטות)מאון לאון התחרות הסתיימה כפי שהסתיימה .
מבעד לשורות אלו רצוני להודות לרד בול על אירגון ארוע אקסטרים מדהים, ארוע נוסף, שמצליח להגיע לרמות דימיוניות ומטורפות,ובעצם אולי לנסות ולהבהיר לכל מי שעדיין לא איבד פרופורציות, לרד בול לא היו אינטרסים לקדם את לישי. מצחיק לחשוב שיש אנשים שבאמת מאמינים שחברת רד-בול ,לצורך העניין שחר או קובי, שמו בראש מעייניהם איזושהי קונספירציה לקדם את לישי,תרדו מהעץ הזה. משיחות עם שחר, לפני התחרות, היה לי ברור ששחר היה שמח לראות כמה שיותר מתחרים ברמה גבוהה וכמה שיותר מתחרים על הכתר ובהחלט היה שמח אם לגמר היו מגיעים 4 שמות אלמוניים שהיו מפתיעים את כולם בביצועים יוצאי דופן.
אז רק כדי להרגיע, שחר באופן אישי לא התערב בשיפוט ובהחלטות שכן התערב ,ניתן היה לחשוד שאולי הוא מייצג את האינטרסים של גיל ולא של לישי
חבל רק שבמקום ולמלא את השורות האלו בברכות ובתודות לרד בול לשחר לקובי ובכלל לכל הצוות שעמל כל כך הרבה לארוע, יזכר רק הליכלוך והריבים שנשפכו מעל דפים אלו
ותחשבו לרגע אחד, אבל ממש לרגע קצר, מה הם שם למעלה, ברד בול, חושבים ברגע זה -למה הם בעצם צריכים את השטויות האלו על הראש שלהם.הם הוציאו איזה ארוע אקסטרים שולי ופתאום הפכו אותם למושחתים .

Guest

Postby Guest » Tue Jul 01, 2003 9:40 pm

או.קיי אני מבין שאין ברירה אלה להגיב.
אז קוראים לי נתי ואני הייתי חלק מצוות השיפוט של התחרות ,אני לא אכתוב כאן מה החוקה או איזה חוק עומד באיזה צד ,מבחינת חוק הכל היה ועדיין כשר לחלוטין ,אני אכתוב את ההתרחשות מזווית עיני היכן עומד הצדק וכיצד נלקחו החלטות,מבטיח למלא הרבה שורות.
המקצה יצא לדרך כאשר הרוח החלה לרדת להערכתי בתחילת המקצה הרוח עמדה על 16+-קשר אך מהיכרותי עם הכינרת היתה לי התחושה שנפילת הרוח תהיה מהירה וחדה לדעתי (אני לא בטוח), יניב היה דיי בדעתי שאולי לא כדאי להוציא את המקצה, אך בסופו של דבר הוחלט להוציא אותו, לא לפני שיניב דאג לאמר לצוות השיפוט לשים לב לכל הגולשים ולנסות ולהיות הכי ניטראלים שאפשר ,ולא לתת שום העדפה לגולש בשל דיעות קדומות לגביו. המקצה יצא לדרך והרוח אכן החלה להתמוטט אט אט. גילינו כי רוב הגולשים יורדים דאון -ווינד אל מעבר לקו הבטיחות (קו השיחים)אותו הצבנו וגולשים בין השיחים לבין החוף, מה שמבחינתנו פסל כל תרגיל שביצעו ולמעשה סיכן אותם בפסילה ואולי אף בתאונה בקירבת החוף. המקצה הופסק והחלטה היתה צריכה להילקח ,בתחילה חשבתי שיש לבטל את המקצה. לי היה ברור מהם התוצאות שלי למקצה אך לא ידעתי כיצד ידרגו השופטים האחרים את המקצה. יניב חשב כמוני שיש לבטל את המקצה ,הוחלט שיש לראות מה המתחרים רוצים מאחר ואם תהיה תמימות דעים בינהם הנטיה תהיה ללכת איתם. ערן ויניב הלכו לדון עם המתחרים, הצטרפתי אליהם מספר דקות מאוחר יותר לאחר ששמעו את הגולשים ,הבנתי שיש חילוקי דיעות בין המתחרים ואת ההחלטה אנו נצטרך לקחת ,היה ברור שצדק מוחלט עבור כולם לא יכול לצאת ונצטרך לקחת החלטה ,הקו הלך לקראת ביטול המקצה הצעתי שנגמיש את ההחלטה ונערוך מקצה נוסף שבסופו נבצע סיכום של שני המיקצים. יניב שמר על דעתו מתחילת המקצה שיש לבטל את המקצה, ערן עמד על הגדר ואז הגיע שחר והעלה את אותו הרעיון בדיוק כפי שאני העלתי. ההצעה ניתקבלה, לא משום שהיא היתה הכי טובה עבור כל אחד מהמתחרים באופן בודד, אלא משום שבהחלט נראתה ההחלטה הכי סבירה (אני חייב לציין כאן, שמבעד לשורות יצא ששחר תמך בלישי כשבעצם הוא ממש ניסה לשמור על האינטרסים של האנדר -דוג (זה לא היה לישי)ואולי לישי היה צריך לצאת כנגד ההתערבות של שחר בהחלטות)מאון לאון התחרות הסתיימה כפי שהסתיימה .
מבעד לשורות אלו רצוני להודות לרד בול על אירגון ארוע אקסטרים מדהים, ארוע נוסף, שמצליח להגיע לרמות דימיוניות ומטורפות,ובעצם אולי לנסות ולהבהיר לכל מי שעדיין לא איבד פרופורציות, לרד בול לא היו אינטרסים לקדם את לישי. מצחיק לחשוב שיש אנשים שבאמת מאמינים שחברת רד-בול ,לצורך העניין שחר או קובי, שמו בראש מעייניהם איזושהי קונספירציה לקדם את לישי,תרדו מהעץ הזה. משיחות עם שחר, לפני התחרות, היה לי ברור ששחר היה שמח לראות כמה שיותר מתחרים ברמה גבוהה וכמה שיותר מתחרים על הכתר ובהחלט היה שמח אם לגמר היו מגיעים 4 שמות אלמוניים שהיו מפתיעים את כולם בביצועים יוצאי דופן.
אז רק כדי להרגיע, שחר באופן אישי לא התערב בשיפוט ובהחלטות שכן התערב ,ניתן היה לחשוד שאולי הוא מייצג את האינטרסים של גיל ולא של לישי
חבל רק שבמקום ולמלא את השורות האלו בברכות ובתודות לרד בול לשחר לקובי ובכלל לכל הצוות שעמל כל כך הרבה לארוע, יזכר רק הליכלוך והריבים שנשפכו מעל דפים אלו
ותחשבו לרגע אחד, אבל ממש לרגע קצר, מה הם שם למעלה, ברד בול, חושבים ברגע זה -למה הם בעצם צריכים את השטויות האלו על הראש שלהם.הם הוציאו איזה ארוע אקסטרים שולי ופתאום הפכו אותם למושחתים .

Guest

Postby Guest » Tue Jul 01, 2003 10:39 pm

הי נתי
אני לא יודע אם אתה עוקב אחרי הפורום של מתי באתר שלו אבל תקרא את תגובתי לאבי שם.
אין טעם לחזור על הפרטים הקטנים כמו מתי עברנו את קו הבטיחות כבר אמרתי לערן שהסיבה שאני ואני מאמין שגם עמית התקרבנו לחוף זה שראינו שיש עוד פחות מדקה והחלטנו שבמקום להתאמץ ולחדד על מנת להשאר ברוח עדיף להרוויח עוד 2 קפיצות ולהגיע לאזור האסור לקפיצה זה היה השיקול הטקטי שלי ושוב אני מאמין שגם של עמית.

בכל מקרה אם האמנת שיש לבטל את המקצה וודאי חשבת על זה במהלך המקצה כאשר יניב הציע את זה , אז למה לא הסכמת איתו ? וביטלתם את המקצה .האפשרות לבטל מקצה היא של השופטים ובמידה שהם רואים שהם לא מצליחים לקבל חוות דעת על הגלישה של המתחרים

רק בזמן המקצה אתה יכול לדעת אם יש לך התרשמות או לא . רשמת שידעת את התוצאות של עצמך ז"א שהיו לך תוצאות שהתבססו על הרושם שקבלת, ואם יש לך תוצאות למה לבטל את המקצה? הרי זה כל התפקיד של השופט (מבלי להעליב) לתת תוצאות ולא לספק הצגה לקהל.
בבקשה נתי תקן אותי אם אני טועה זה עפ"י ההגיון ולא עפ"י שום חוק .

אם קראת בפורום של מתי ראית גם שאין לי טענות נגד רד בול כי גם אם הם העדיפו שהגולש שלהם ינצח אי אפשר יהיה להוכיח את זה .

כנראה שעד שכולם יראו את המקצה שרצו לבטל בווידאו לא יאמינו לי שהייתה רוח מצויינת במשך כל זמן המקצה ורק מי שהתקרב לחוף סבל מרוח חלשה .

נתי בקשה לי אליך :תנסה להפעיל קשרים אם יש לך להשיג את הווידאו של התחרות. וכנראה שרק כך נוכל לראות את האמת .

רק אני רוצה לתקן אותך המקצה לא הופסק אלה הסתיים ! ותיקון נוסף אף אחד מהגולשים לא חשב שצריך לבטל את המקצה ובטח שלא אמר את זה .
בסך הכל מה שאני אמרתי כששאלו אותי זה שלי היה מקצה מצויין ולא הרגשתי בעיה של רוח במקצה ואני לא חושב שצריך לבטל, מכאן ועד להגיד שההצעה של שחר באה לקראתי ולטובתי יש מרחק גדול כי אני לא ביקשתי שלא יבטלו. ואם היו מבטלים באמת שלא הייתי מתלונן.

Guest

Postby Guest » Wed Jul 02, 2003 6:59 am

גיל שלום
תראה אתה באמת לא חייב להאמין כמו שגם אני לא חייב לך הסבר ,ומשום מה המונולוג הזה כרגע נראה כמונולוג ללא סיום .
אני מבטיח לך שלא לי וככל שאני מסוגל להעריך גם לא לשאר השופטים ,היו אינטרסים אפלים שהופעלו בתחרות,אומנם אני חבר של עופרי אך מעולם לא עלה בדעתי לתת לו אפילו צאנס קטן נוסף בזכות איזו שהיא חברות איתי ,יותר מכך בתחרות התחרו 3 חברים ממש טובים שלי וכולם עפו במקצים הראשונים ,לא ראיתי בעיה לשפוט אותם ע"פ רמת גלישתם גם אם התוצאה היתה מעט מאכזבת עבורם (ותאמין לי שהיא היתה).

לגבי רד-בול תכניסו את זה טוב טוב לראש ,רד בול לא פעלו בשום צורה להטות את התוצאה ,הם
נקיים וצלולים בצורה הכי חדה שרק שאפשר .אני כותב את זה לא משום שאין לי הוכחות שהם פעלו למען לישי ,אלה משום שהייתי שם עמוק בפנים ואני יודע כמו שאני יודע שמחר תזרח השמש (ואכן היא תזרח-תקן אותי אם אני טועה)שרד בול לא הטו את התוצאה או פעלו למען לישי,ואף יותר מכך האינטרס היחיד שעמד לנגד עינהם הוא הוצאת ארוע מרשים והוגן ככלי פירסום עבורם ואגב פול מקרטני חיי,בחוות רוזוולד כנראה התרסק בלון מטורולוגי....והרעיון של קונספירציה עולמית לא
קיים.
ולסיכום אולי הפתעת חלק מהצופים בכשרון אדיר ,אני ראיתי אותך גולש לפני כשבוע ברוח של 11 קשר וידעתי למה אתה מסוגל ,כדאי להשאיר הכל מאחור ולהביט קדימה להשתפר ולתת בראש בתחרות הבאה ,אני מאמין שאתה מסוגל ,אני מקווה שגם אתה מאמין אז בהצלחה איש יקר .
נפגש במים ,מבחינתי הכל כבר נגמר וייאלה נמשיך הלאה

Guest

השופט &

Postby Guest » Sun Jul 13, 2003 3:21 pm

שופט תחרות הקייט בכינרת יניב ביטון טס לתחרות הסבב העולמי בטורכיה שימו לב
על הטיסה שילמה אימא של לישי בכדי שיוכל ללוות את לישי בתחרות שם.
אין צורך לחזור על כל סיפור השיפוט בתחרות
האם זה שוחד או רק החזרת טובה
תחליטו אתם.....

Guest

Re: השופט

Postby Guest » Sun Jul 13, 2003 3:33 pm

שופט תחרות הקייט בכינרת יניב ביטון טס לתחרות הסבב העולמי בטורכיה שימו לב
על הטיסה שילמה אימא של לישי בכדי שיוכל ללוות את לישי בתחרות שם.
אין צורך לחזור על כל סיפור השיפוט בתחרות
האם זה שוחד או רק החזרת טובה
תחליטו אתם.....[/quote]

Guest

Postby Guest » Mon Jul 14, 2003 7:37 pm

What a bullshit maybe Leeshai's mom did pay for the tickets but man the comp wasn't sold and Leeshai would have kick your ass anyway .

Guest

Postby Guest » Tue Jul 15, 2003 8:30 am

הוא לא היה מנצח אותו בכל מקרה!!!! אם התחרות הייתה הוגנת אז לישי בכלל לא היה עולה לגמר!!!!!!!!!!
ג-ו-ע-ל-----נ-פ-ש

Guest

Postby Guest » Wed Jul 16, 2003 3:28 pm

שלום לך אורח
אני לא בטוח שאתה מבין מה הבעיה , לישי הוא 100% בסדר הבעיה היא השופט שרצה לעזור לו , אני לא מאמין שלישי היה מתערב בליכלוכים כאלו ומציע שוחד לינב
ללישי הייתה הזדמנות לנצח ויצא שהוא לא עולה לגמר גם אם הוא גולש יותר טוב ממני זו הייתה החלטת השופטים אין ולא הייתה שום בעיה עם זה לאף אחד חוץ מליניב שדרש לבטל את המקצה והצליח איכשהו לאחר התערבות רד בול לשנות את החוקים ולבצע מקצה נוסף

אתה יוצא מנקודת הנחה שאני רשמתי את מה שכתוב למעלה אבל מצטער לאכזב אותך זה לא אני

אבל כנראה שדברים מתחילים לצוף לאט לאט על פני השטח ובסוף כולנו ניהיה המומים מהרמאות שהייתה שם
עוד יותר מ אך שהיינו המומים בתחרות עצמה
שלום לכולם :bye:
Guest

Postby Guest » Thu Jul 17, 2003 1:31 am

As far as I know and read in the forums Yaniv was the one against the decision to add another heat.
And let's say Yaniv did call for a reheat the next day does one judge can rule for all of them?

Return to “Kitesurfing”