Contact   Imprint   Advertising   Guidelines

What kite should I buy ?

Forum for kitesurfers
Guest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Postby Guest » Wed Sep 03, 2003 6:22 pm

אתה יכול לקפוץ לחוף הגיפים לבדוק את מצנח ה"עפקו",תגלוש ותבדוק בעצמך .
ה12 מטר מאוד דומה למצנח ה12 מטר 2003 של נורט ,ותאמין לי ללקק את האצבעות.
אז אתה מוזמן סביר להניח שיום ה ו-ו אהיה בחוף הגיפים בבת ים .

mickyc
Rare Poster

Postby mickyc » Thu Sep 04, 2003 8:39 am

נתי בבקשה תסביר לי
הריינו 2003 12 מטר לאיזה טווח רוחות הוא מתאים?
אם אני שוקל 70 קילו
שמעתי שבגלל המבנה העמוק שלו טווח הרוחות שלו קטן האם אני צודק?
כמו כן הבנתי כי הוא לא כל כך מתאים לגולשים קטנים (מתחת ל-80 קילו)
תקן אותי אם אני טועה
כמו כן הבנתי כי היו הרבה בעיות עם הריינו בגלל המבנה שלו כי כל הכוח מרוכז סביב הבידון האמצעי העפיפון פשוט התפרק מרוב כוח
ממתין לשתובה מקצועית ממך
מיקי

Guest

Postby Guest » Fri Sep 05, 2003 6:01 am

או.קיי לגבי הרינו 3
אתחיל דווקא מהסוף להתחלה.
הנורטים מצנחים שבהחלט ידועים לגבי האמינות שלהם ,אכן השנה היו מספר נורטים שנקרעו ,אך ע"פ הידוע לי רובם ניקרעו במים כאשר נפלו לגלים ולא שיחררו את המצנח.
אני מכיר רק מצנח אחד שנקרע בשל עודף לחצים על המצנח מאידך שגיא הבעלים של המצנח גם הצליח לגרום לא מעט נזקים לציוד אחר רק בשימוש תקין מאחר והוא גולש מאוד פיזי (נורט 16 ב22-23קשר)
אגב הערכה שלי היא שאם ישנה בעיה בנורטים המקור של הבעיה הוא השימוש בדקרון מאוד דק בבידונים:הרווח הוא ביצועים משופרים ברוחות קלות ,הסכנה -חולשת חומרים
בכל מקרה גולש אצלנו בחור בחוף במשקל 105 ג"ג על נורטים,ופרט לנורט אחד שהוא "תלה על עץ"לא נקרעו לו מצנחים.
לגבי טווח רוחות אכן פרופיל עמוק המרוכז במרכז כמו זה של הנורט נושא חיסרון של טווח רוחות ,כלומר גרף בניית הכוח של מצנח כזה יתחיל מוקדם אך יתפס מהר מאוד.
עבורי 80 ק"ג עם גלשן 144 *37 -אני מתחיל להנות עם הנורט 16 סביב 11-12 קשר ,שיא ההנאה הוא מ14-15 קשר ועד 17 קשר ומ18 קשר הגעתי לגבול עליון .
לבחור בחוף ממשקל 68 ק"ג ,גלשן 160*36 ס"מ (האיש לא גולש אגרסיבי)הוא מתחיל לגלוש סביב 10 קשרים נהנה מ11-12 קשר ועד 14-15 שקר ומ16 קשר הגיע לגבול עליון.
מאידך נורט 14 מטר היה נותן לאותו איש טווח מ11-12 קשרים ועד 18-19 קשרים
או מצנח שטוח (מה מכונה בפי העם מצנח שמשחרר)בגודל 16 מטרים היה נותן טווח של11-12
קשרים ועד 20 קשר.
לאנשים במשקל שלי ברור מדוע לבחור בנורט ,הגדיר זאת יפה חבר שגלש על מצנח שטוח 17 מטר שלו ביום עם רוח 12-13 קשר ,והחליף איתי מצנח למספר לגים , האיש שוקל 90 ק"ג ואמר ,הרוח פשוט התחזקה ב2 קשרים כשעבר למצנח עמוק ומחוסר ברוח עבר לאחלה פלנינג
ויכולת לבצע תרגילים בשל זמן אוויר גדול יותר
אפשר אפילו לבדוק עם אילו מצנחים יעדיפו גולשי נאש להכנס ברוחות חלשות לתחרויות הקפיצות ,ברוח של 15 קשרים גסטית בשיא העולם הם העדיפו להכנס עם האירו-שהוא מצנח עמוק יותר מהאיקס 3.
לגבי אנשים קלים אני בהחלט מסכים שאין להם מה לקנות נורט 16 ,אני בעצמי מוכר את מצנחי העפקו ,ומסביר לאנשים קלים שמצנח ה16 יתן להם טווח מעוד מוגבל,מאידך חבר שגולש על עפקו 12 מטר במשקל 65 ק"ג גולש איתו בטווח רוחות מטורף ,האיש מתחיל פלנינג ב11-12
קשרים ומושך את המצנח עד 23 קשר-אז בו תנסה לכנות א זזה טווח מוגבלבקיצור מבחינת טווח רוחות הייתי משווה בין האיקס2 18 לנורט 16 ,איקס 2 14 ונורט 12 וכו..
הטווח יהיה דומה ולאורך הטווח בהחלט תגלה שהנורט מצנח מצד אחדנוח יותר וקל יותר לניהוג לגולש המתחיל עד בינוני ומאידך גם מצנח ספורטיבי יותר.

Return to “Kitesurfing”