*

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic
 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: weather 4 next week
PostPosted: Fri Mar 07, 2003 8:23 am 
או.קיי אז כמו שכבר אמרתי בעבר אנחנו בכניסה לעונת מעבר מה שעושה את המז"א לקצת מטורף וקשה לחיזוי ,אתמול שוחחתי עם חברים שהמתינו לרוח על החוף ויצאתי לקראתם סביב 10 הרוח היתה 10-12 קשר דרום-מערבית ,מזג אוויר חם להערכתי סביב 20 מעלות ללא ענן קטן בשמים ,תוך רבע שעה השמיםהתהפכו עננים מפותחים נכנסו מכוון הים הרוח השתנתה לכמעט מערבית,סביב 18-20 קשר,הים הפך ללבן ברבורים, והטמפטורות צנחו בכ-5-6 מעלות .חצי שעה אחרי כן הכל כבר חזר לקדמותו כאילו לא היה .
בכל מקרה לשבוע הקרוב הערכות חלוקות וכדאי לקחת הכל בעירבון מוגבל ,המערכות שיכנסו יהיו רגועות יותר ופחות מפותחות ,מאידך בקרוב בקיטעי התחממות לאחר המערכות יתכן שכבר נקבל קצת צפוניות אז הנה מה שליקטטי מפורמי מז"א:
שבוע מהמרתקים השנה בדרךו m70 [מצורף קובץ gif] ו

ואני מתייחס לאי סי המעודכן. זה יתחיל עם אי"ס שנראה פעיל בתחילת השבוע,ויימשך בשלישי-חמישי עם מערכת חורפית וקרה,שכרגע אפשרי שתוריד שלג,לפחות בפסגות הצפון.אתמול זו היתה אפשרות לפי גפ"ס בלבד.היום מודל נוסף מראה זאת.

משה קלוקובסקי
הערה לגבי הקרקעו m70 ו

מפות הקרקע של אב"ן אינן מתאימות לשלג. לפי אב"ן מהלילה,האויר הקר מוד יגיע קווקא...בשבת הבאה

משה קלוקובסקי
יששששו m70 [מצורף קובץ gif] ו

גפ"ס משתפר,ומפות הרום נותנות מצב לשלג בצפון ואולי במרכז כבר ביום ג'.גם מפות הקרקע השתפרו ביחס לאתמול בערב. חבר'ה,כמו שאמרתי,החורף עוד פה והוא לא הולך עד שאני לא אומר לו.

משה קלוקובסקי
מתקפת חורף 3 בדרך !ו profesorain ו

לפי המודלים 2 מערכות רציניות לקראת אמצע סוף שבוע זה ושבוע הבא
לא יודע אם לצחוק או לבכות

ולסיכום אם התחזיות התממשו צפןוי לנו שבוע מלא רוחות -שיספיקו לפחות למצנחים הגדולים ..
הגורו גם נותן בימים רבים רוחות של 12+קשר ,בו נקווה לטוב.

{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER } { SHARE_ON_ORKUT } { SHARE_ON_DIGG } { SHARE_ON_MYSPACE } { SHARE_ON_DELICIOUS }
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 07, 2003 4:51 pm 
עוד קצת עידכוני מז"א דיי מעניין השבוע הקרוב:
שבת שלום - התחזית - בפניםו ערן ח11 ו

אז מסתבר לפי המפות שהחורף מסרב לעזוב ושוב אני מרגיש צורך להלל ולשבח את מעיין האופטימיות הבלתי נדלה של משה...
גם השבוע הקרוב עומד בסימן של שינויים חדים ומהירים במז"א ובגדול שבוע חורפי יותר מאשר אביבי...ואני לא אוהב לדבר על טווח ארוך אבל אם MRF צודק (ואני ממש לא מחסידיו) ואני מקווה שכן אז בועז יצטרך לעדכן מחדש (שוב) את תחזיתו למרץ ולחזור לתחזית המקורית ועם טיפת מזל והרבה תפילות שאני מתחיל לשאת אותן כבר מהערב אולי נקבל שידור חוזר של 18 למרץ 98...

אז מטווח ארוך נחזור לטווח הקצר-בינוני:

הלילה - מעונן חלקית עד נאה וקריר מהרגיל עם חשש קל לקרה במקומות המועדים. רוח קלה מכיוונים שונים ותחוג לצפונית עד צפונית מזרחית קלה.

מחר - ברוב שעות היום נאה עם עליה מתונה של הטמפ' וירידה של הלחות. רוח צפונית מזרחית קלה ותחוג לקראת לילה לדרומית מערבית עד צפונית מערבית קלה.
מחר בלילה ייעשה מעונן חלקית ולקראת בוקר ראשון ייתכן גשם קל מקומי בחוף ובצפון.
הים גלי עד 90 ס"מ וטמפ' מים 17 מ"צ.
בחרמון מעונן חלקית עם תנאי גלישה מעולים.

יום ראשון - מעונן חלקית בדרך כלל. גשם מקומי יירד בצפון הארץ וייתכן גם במרכזה. האפשרות לגשם תדעך לקראת לילה. רוח צפונית מערבית מתונה. הים גלי עד 80 ס"מ.

יום שני - מעונן חלקית. רוח דרומית מערבית קלה עד מתונה. בלילה ייתכן גשם מקומי בצפון.

יום שלישי - מעונן חלקית עד מעונן. גשם יירד בצפון הארץ, יתחזק אחה"צ ויתפשט למרכז כשהוא מלווה בסופות רעמים וברד. תחול התקררות ניכרת. בחרמון יירד שלג שיתחזק בהדרגה. בלילה ייעשה בהדרגה גשום וסוער מצפון הארץ עד לנגב הצפוני.
הים יעלה עד 2 מ'.
הרוח דרומית מערבית עד מערבית ערה עם משבים עד 50 קמ"ש.

יום רביעי - גשום וסוער ברוב אזורי הארץ. טמפ' נמוכות מהרגיל. שלג כבד בחרמון. בבוקר ייתכן שלג גם בפסגות מעל 1100 מ' בהרי הצפון. חשש חמור לשטפונות בנחלי מדבר יהודה, ים המלח והנגב.
הרוח מערבית עד צפונית מערבית ערה עם משבים עזים. ים רוגש עד 3 מ'.

יום חמישי - גשמים לסרוגין ברוב אזורי הארץ במגמת היחלשות הדרגתית . בחרמון עדיין יירד שלג במיוחד בבוקר. עדיין סכנת שטפונות בנחלי הנגב ומדבר יהודה. טמפ' עדיין נמוכות מהרגיל. רוח צפונית מערבית מתונה.
לקראת ערב יתמעט הגשם וייעשה מקומי.

יום שישי - מעונן חלקית וקריר. רוח צפונית מערבית עד דרומית מערבית קלה. עדיין סיכוי לגשם קל מקומי, אך יש להתעדכן שוב מחר.

תסקיר על המפה הסינופטית - רכס חלש מעל אזורנו. אפיק רום רדוד מיוון נע במהירות מזרחה ויעבור את אזורנו ביום ראשון. אפיק רום חדש צפוי להתעמק מעל מזרח ים תיכון באמצע שבוע הבא ולגרום למז"א סוער.

שבת שלום, ערן

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 08, 2003 10:06 pm 
המשך שירשור:
עקב המצב המרתק-התחזית שליו m70 ו

או תשקיף אם תרצו.
השבועות הקרובים "מבשלים" לנו את ה"צעקה האחרונה" של חורף זה.צעקה שכנראה נדבר עליה בנימה נוסטלגית בפגישות הפורום בקיץ הקרוב,אולי גם בקייצים הבאים.אם לא יהיו שינויים קיצוניים,זהו אחד מחודשי מרץ המעניינים שזכורים לי. להלן התשקיף:
בראשון-שני-אפיק רדוד בקרקע וברום.זרימות ימיות.צפויים גשמים קלים,בעיקר בצפון.
בשני לילה-ציר אפיק הרום ממערב לנו.במקביל העמקה משמעותית שלו.
בשלישי-ציר האפיק נע מזרחה.יש מחלוקת בין המודלים באשר לתזמון הגעתו אלינו,אך כעיקרון ביום ג' הגשם מתחזק בצפון תחילה,ומדרים בהדרגה.בלילה יגיע לצפון הנגב.התקררות נוספת.
לגבי שלג-כמה חבל שמפות הקרקע לא נראות כמו הרום. אני בכל זאת הכי אופטימי.900 בצפון,1000 במרכז. בירושלים יירד ברביעי לפנות בוקר מעורב ירושלמי.
רביעי-מוסיף להיות סוער בחציו הראשון,ומתמתן בחציו השני.
ההתיצבות נמשכת בחמישי-שישי,אך זאת רק המתנה לקראת מערכת "פורימית" שעשויה להיות קיצונית ולבנה יותר.טווח רחוק-תעקבו.
כמו שתמיד אני אומר-החורף עוד פה,והוא לא יזוז מפה עד שאני לא אומר לו.
סוף חורף מהנה

תחזית לשבוע הקרובו hailstorm ו

תחזית לשבוע הקרוב-מומלץ
יום א-מעונן חלקית עם גשמים מקומים בעיקר בצפון הארץ,במרכז יתכן מקומי קל.
יום ב-מעונן חלקית,עד שעות הצהרים יתכן גשם מקומי בצפון ואחר כך יעשה מעונן חלקית עד בהיר.
יום ג-משעות הבוקר המוקדמות יחלו לרדת ממטרים בצפון הארץ +סופות רעמים בודדות,במרכז הארץ מעונן חלקית בלבד, בגשמים יתפשטו למרכז רק בשעות הערב
{אני יודע שזה כואב ודואב ,אבל כרגע כך זה נראה-גם אני גר באזור המרכז}.
יום ד- גשם לפרקים +סופות רעמים בודדות{לא סערה אבל גשם לכל דבר},בלילה החלשות משמעותית.
יום ה-מעונן חלקית ללא גשם.
יום ו-יש סיכוי להחדשות הגשמים -המודלים מאוד חלוקים בדעתם.
אז שיהיה שבוע טוב ושקט עד כמה שזה ניתן כמובן,
החורף לא אמר את מילתו האחרונה.

תחזית לשבוע הקרוב-מומלץ
יום ב-מעונן חלקית,עד שעות הצהרים יתכן גשם מקומי בצפון ואחר כך יעשה מעונן חלקית עד בהיר.
יום ג-משעות הבוקר המוקדמות יחלו לרדת ממטרים בצפון הארץ +סופות רעמים בודדות,במרכז הארץ מעונן חלקית בלבד, בגשמים יתפשטו למרכז רק בשעות הערב
יום ד- גשם לפרקים +סופות רעמים בודדות{לא סערה אבל גשם לכל דבר},בלילה החלשות משמעותית.

תחזית לשבוע הקרוב-מומלץ

Post new topic Reply to topic
 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour