Contact   Imprint   Advertising   Guidelines

de-power system????

Forum for kitesurfers
nati
Medium Poster
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de-power system????

Postby nati » Thu Aug 21, 2003 9:39 am

חבר בשם דודי סיפר לי כי מישהוא כתב בקייט -סייט שהמצנח שלו עובד הפוך כלומר משיכת הבר לחזה גורמת להורדת כח,דודי ניסה להסביר לאדון שהמצב צריך להיות הפוך אך האיש התעקש בצידקת דרכו,מאחר וזו כבר הפעם המי יודע כמה שאני שומע את השטות הזו החלטתי לנסות ולהסביר ,לאותם אלו שעדיין מתקשים להבין את המצנח שלהם.
כאשר המצנח יושב על החוטים הקידמיים (כלומר חוטי ההיגוי אלו החוטים האחורים במצב רפויי ),המצנח יושב בזווית התקפה גבוה לתוך הרוח ,כלומר נשיג מינימום גרר ומינימום עילוי ככל שנמשוך את הבאר אל החזה ניצור לחץ על החוטים האחורים ככל שהלחץ יגבר זווית ההתקפה של הכנף תהיה כהה יותר ,בדומה למטוס שמגיע לנחיתה והאף שלו מורם ,במצב זה הגרר והעילוי יגברו ולכן נחוש שהמצנח חזק יותר .
עד כאן ההסבר פשוט ומתאים לכנף קשיחה,מאחר והכנף שלנו לא קשיחה ובחלק מהמצנחים ממש לא קשיחה בשלב מסויים של משיכת הבר המצנח יתחיל לאבד את צורת הכנף שלו ,הביטוי הנראה לעיין הוא פתיחת הכנף ,בשלב מסויים איבוד הצורה האווירודינמית יהיה כל כך קריטי שהמצנח יאבד חלק ניכר מהעילוי שלו ופתאום נרגיש שהמצנח נחלש ,ולכן נוצרת המחשבה שכשהבר צמוד לחזה המצנח נחלש.
בכל מקרה בבר שמכוון כראוי לא אמורים להגיע למצב זה של פתיחת המצנח ,או בעיברית פשוטה כאשר הבר משוך עד הסוף המצנח צריך להיות במקסימום כח ולא חנוק כפי שעלול להתרחש בבר לא מכוון

Guest

Postby Guest » Thu Aug 21, 2003 10:55 am

נתי אני מסכים אתך , באותה נשימה תדע שיש אנשים שגולשים על ה אקס 2
כשהבר הכי למעלה המצנח מכוון אצליהם לכח מלא וכשהם מושכים הם כמו שכתבת שופכים את האוויר מהמצנח ומורידים כח
בבר של הקס 2 זה נעשה כאשר מחברים את החוטים האחוריים לקשר הכי קרוב לבר
כמו שאתנ יודע יש שלושה קשרים כאלה על הלידרים שיוצאים מהבר - האדום והכחול
גולש אחד לדוגמא שגולש עם הבר כך הוא עמית עינבר

Guest

Nati I think you are wrong for MACH II

Postby Guest » Thu Aug 21, 2003 11:51 am

נתי אני חושב שאתה טועה לגבי
MACH ןן

היצרן ממליץ שהחוטים האחוריים יהיו בגודל זהה לפחות לגב י ה- 16
במצב הזה שהוא תקין וממומלץ ע"י היצרן מקסימום כוח מתקרב למעלה
והורדת כוח מתבצעת ע"י משיכת בר למטה אל החזה
ניסיון אישי

אלכס

mickyc
Rare Poster

Postby mickyc » Thu Aug 21, 2003 12:14 pm

אלכס
נתי לא טועה
גם לי יש MACH II
תשאל את אמיר מלגונה איך לכוון את הבר
נתי צודק ב-100%

Guest

Postby Guest » Thu Aug 21, 2003 12:57 pm

אלכס ,לא ב-100 אלה במיליון אחוז ,ככה המצנח פועל ,וכל עוד לא ימציאו חיה מעט שונה אלו כללי האווירודינמיקה של המצנחים הנוכחים .
אגב לגבי עינבר ,האיש גולש מדהים וקשה לי לבקר אותו ,יתכן והאיש מצליח להוציא תוצאה חיובית מחיסרון של המצנח ,כלומר הבאג הזה עשוי לשמש אולי את עמית או כל גולש אחר בצורות שונות ,מאידך מצנח שיהיה מתוכנן כראוי לא יפתח ויאבד צורה אלה יאסוף עוד ועוד כח ככל שמושכים את הבר לחזה ,כך ניתן יהיה להגדיל את טווחי הרוחות של המצנח ואת זמן האוויר שמופק ממנו.

Guest

question to miki about MachII

Postby Guest » Sat Aug 23, 2003 1:07 pm

מה הבבדל האורך בין החוטים הקידמיים והאחוריים
שאתה גולש ב- 16 וגם ב-12

Guest

Postby Guest » Sat Aug 23, 2003 6:55 pm

לא כל כך הבנתי את השאלה

Guest

Postby Guest » Sun Aug 24, 2003 12:16 am

Nrmally the lines should be of equal lenght on all kites though some people ( like Knipel ) manipulate the lenght

Guest

Postby Guest » Mon Aug 25, 2003 1:43 am

האיקס2 פועל על שיטה שונה משאר המצנחים כי כמעט כל הכוח מונח על החוטים המרכזיים(שמחוברים לדי פאווור )
ולכן גולשים איתו כאשר הפול פאוור(כל החוטים מתוחים)בחלק העליון של הבר
ואם נתי תסתכל טוב תראה שכשאתה מושך את הבר לכיוון החזה החוטים המרכזיים נהפחים להיות רפויים ולכן האיקס2 מאבד רב הכוח שלו אז בכל זאת יש מצנחים שככה גולשים אליהם
אני מכיר המון גולשים שגולשים כככה גם עמית גלש ככה גם לישי כשהיה לו איקס2 גלש ככה וכמעט כל מי שאני מכיר גולש איתו ככה
דרך אגב אני גולש איתו ככה וזה נהדר...

Guest

Postby Guest » Mon Aug 25, 2003 5:09 am

אורח יקר ,קודם אתה יכול להזדהות זה בהחלט יכול להיות נחמד לדבר עם שם גם אם הוא לא מזוהה.
האיקס 2 בדומה לכל המצנחים הקיימים כיום בשוק יושב על החוטים הקידמיים ,אגב גם המצנחים כמו האיי.אר.איקס שבהם הלחץ על החוטים האחורים זכור לשימצה יושב בעיקר על החוטים הקידמיים .
כל המצנחים כולל האיקס 2 הקיימים אצלנו בשוק פועלים בדיוק באותה צורה כפי שכבר כתבתי למעלה
לגבי העובדה הזו חבל שיש עדיין כאלו שמתקשים להבין בכל מקרה במידה ותרצה הסבר יותר מפורט תקבע איתי על החוף מתי שהוא,מבטיח שאחרי הסבר פשוט אתה תבין את עקרון הפעולה של המצנח או לפחות את עקרון הפעולה של הורדת והוספת כח במצנח ,

Return to “Kitesurfing”